Napriek tomu, že väčšina nehnuteľností na Slovensku nie je zaťažených hypotékou, je dnes priam nemožné zaobstarať si vlastné bývanie bez toho, aby ste použili peniaze z banky. Hlavne vďaka obrovskej konkurencii tuzemských bánk a monetárnej politiky Európskej centrálnej banky si však môže aspoň aké také bývanie zaobstarať takmer každý. Čím viac však úrokové sadzby na hypotékach rastú, tým menej ľudí má nadej, že sa k vlastnému bývaniu dostane.
Na kúpu priemerného, 70 metrov štvorcových veľkého bytu v Bratislave by ste v súčasnosti potrebovali minimálne 250 000 eur, čo znamená, že Váš čistý príjem musí byť cez 2300 eur, a k tomu potrebujete ešte vlastné úspory, keďže banky nám štandardne poskytujú len 80% z kúpnej ceny nehnuteľnosti.
Nielen to robí posledné roky zo Slovákov rekordmanov v zadlžovaní sa. Za posledných päť rokov im rástol dlh v pomere k príjmom najrýchlejšie spomedzi krajín EÚ. A toto všetko sa stalo už po sprísnení pravidiel Národnej banky Slovenska k poskytovaniu úverov. To, čo bolo už predtým isté, sa naplnilo a prišli horšie časy. Hypotéky nemohli byť lacné donekonečna, a tak sú dnes úrokové sadzby nad 4% štandard, na ktorý si pre najbližšie roky musíme zvyknúť.
Pri výbere banky sa však pozeráme na úrokovú sadzbu až na konci. Je to z toho dôvodu, že každá banka sa pozerá na každého klienta z iného pohľadu. Niektoré banky sú vhodnejšie pre živnostníkov, niektoré sú vhodné pre majiteľov firiem. Niektoré poskytujú lepšie podmienky na stavanie domu, a niektoré neposkytujú peniaze na stavanie domu vôbec.
Práve preto majú naši sprostredkovatelia k dispozícií unikátnu metodiku, ktorú nám poskytuje náš partner. Vďaka tejto metodike vieme sebe aj našim klientom ušetriť čas a už dopredu im povedať, ktorá banka by im vedela poskytnúť tie najlepšie podmienky na trhu.
K článku zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.