Mám záujem

Referencie

Toto si o nás myslia naši klienti.

Na základe osobnej skúsenosti môžem Financopediu len a len odporučiť! Vďaka zaujímavým príspevkom, na ktoré som natrafil na instagrame, som začal o investovaní premýšľať a celkovo má téma financií a správneho narábania s nimi začala zaujímať, preto som sa rozhodol kontaktovať priamo Filipa a požiadať ho o pomoc. Už po prvom stretnutí som mal vo financovaní omnoho jasnejšie. Filip je veľmi flexibilný, má príjemné vystupovanie a vždy mi vedel poskytnúť jednoduchú a jasnú na akúkoľvek moju otázku. Vďaka Filipovej pomoci a investičnému poradenstvu mám vo svojich financiách poriadok. Ak máte akékoľvek otázky ohľadom financií alebo investovania, Filip je tá správna voľba!

Zobraziť viac
Dominik

Filip bol od prvého kontaktu veľmi nápomocný a ochotný vysvetliť všetko čo ma o investovaní zaujímalo. Na spoločnom zoom hovore mi vysvetlil ako investovanie funguje, aké má výhody a prečo je vhodne práve teraz investovať a nedržať peniaze na účtoch. Bol otvorený a úprimný pri každej odpovedi na moju otázku. Spoluprácu s Filipom určite odporúčam každému kto chce s investovaním začať.

Zobraziť viac
Karolína

O Financopedii som sa dozvedela na Instagrame. Dlhšiu dobu som sledovala ich príspevky a ich práca ma presvedčila o tom, že mi budú vedieť poradiť v mojej situácii. Riešili sme spolu životnú poistku pre celú rodinu, čo nebol jednoduchý rébus. Filip nám však navrhol riešenie, ktoré nám vyhovovalo a pomohol nám aj so zrušením starých poistiek. Spolu sme sa pozreli aj na naše sporenia v druhom pilieri a na základe dát, ktoré sme si pozreli sme sa rozhodli pre zmenu. Všetko sme vyriešili tak rýchlo, ako to nášmu rodinnému tempu vyhovovalo 🙂 S podporou, vysvetlením ako aj prístupom sme boli naozaj spokojní.

Zobraziť viac
Inrgid a Peter

Financopediu som zacala sledovat v roku 2021, informacie boli vzdy zaujimavé, naucné a davalo mi to zmysel. Uz dlhsie som premyslala nad investiciami tak som sa rozhodla ist prave tymto smerom a napisala som spravu. Komunikacia s Filipom bola rychla, korektna a prijemna a také bolo aj nase stretnutie. Vsetko mi vysvetlil a pre mna dolezité bolo, ze som necitila, ze by na mna tlacil ci skusal nejaké obchodné praktiky. Takze mozem len vrelo odporucit !!! Stranku Financopedia nadalej sledujem, vzdy sa nieco naucim. Uz dlho hovorim, ze by sa malo nieco robit s financnou gramotnostou na Slovensku a Financopedia to veru robi.

Zobraziť viac
Andrea

Skvely a profesionalny pristup, vsetko, co som potreboval, mi bolo dopodrobna vysvetlene a naozaj mi po financnej aj invseticnej stranke pomohol. Som neskutocne rad, ze som nasiel financneho poradcu, ktoremu nejde len o vlastne vrecka a naozaj nic nevnucuje. Velmi dakujem Filipovi za ludsky pristup a pomoc. Celu jeho rodinu poznam uz niekolko rokov a naozaj cela “zije financnictvom”, dokazu si medzi sebou odovdzavat skusensti a potom vysledok naozaj stoji za to. Vsetko, co robia je prehladne a co je pre mna nepochopitelne, s trpezlivostou mi to je dopodrobna vysletlene. Financopediu jednoducho mozem len odporucit.

Zobraziť viac
Lukáš

Profil Financopedie poznám niekoľko mesiacov, považujem ju za úspešnú vzdelávaciu stránku a keďže som hľadala poradenstvo pri nastaveni investovania oslovila som Filipa, ktory je veľmi prijemný, ochotný,vzdelaný a profesionálny v odbore financií. Mne pomohol s výberom a nastavením vhodných investičných produktov, aj so spravovaním DSS. Ako spokojný klient Financopediu určite odporúčam. Andrea

Zobraziť viac
Andrea
Ďalšie referencie

Cenník

Podľa zákona 186/2009 o finančnom sprostredkovaní a poradenstve sme finanční sprostredkovatelia, ktorí sú platení vo forme provízie od finančnej inštitúcie za sprostredkovaný produkt. Finančný sprostredkovateľ nesmie v súvislosti s vykonávaním finančného sprostredkovania prijímať od klienta akékoľvek peňažné alebo nepeňažné plnenie.

Často kladené otázky

Naša spolupráca môže obsahovať len pomoc s výberom a sprostredkovaním konkrétneho finančného produktu, ako je napríklad hypotekárny úver, životné poistenie či investície na základe Vašich reálnych potrieb a preferencií. Našou snahou však je a vždy bude pracovať s našimi klientmi komplexne, aby to nebolo len o sprostredkovaní jedného produktu, ale o komplexnej pomoci. Radi Vám pomôžeme vytvoriť si vo financiách systém, v ktorom budete zorientovaní, v ktorom Vám budú dávať všetky finančné produkty zmysel a ktorý Vám dokáže splniť všetky Vaše ciele.

Financopedia vznikla z projektu finančnej gramotnosti, ktorý sa teší už viac ako 15-tisícovej obľube sledovateľov na sociálnej sieti Instagram. Už viac ako rok a pol vzdelávame tisíce ľudí po celom Slovensku, ako majú pracovať so svojimi peniazmi. To svedčí o tom, že finančnému svetu rozumieme, pomohli sme už množstvu ľudí a radi by sme im pomohli ešte viac. Na trhu je dnes veľa firiem, ktoré poskytujú podobné služby, práve preto sme sa našou aktivitou na sociálnych sieťach rozhodli odlíšiť od ostatných a našou dobročinnosťou a viacerými projektmi myslíme na finančnú gramotnosť celého Slovenska, nie len na náš zárobok.

Názov finančný poradca ľudovo prischol všetkým ľuďom, ktorí sa venujú finančnému poradenstvu a sprostredkovaniu. V prvom rade si treba povedať, že na Slovensku je 99,9% finančníkov podľa správnosti finančným sprostredkovateľom/agentom a nie poradcom. Poradcovi platíte za to, že Vám radí. Napríklad 50€ na hodinu. Finančný sprostredkovateľ dostáva províziu z produktov, ktoré Vám on sprostredkoval, čiže sa dá povedať, že je jeho služba “zadarmo”.

Vo Financopedii si zakladáme na jednoduchosti a úprimnosti. V dnešnom svete žijeme rýchlo a zo skúsenosti vieme, že ľudia chcú jednoduché riešenia, preto sa snažíme, aby naše riešenia boli čo najjednoduchšie na pochopenie, no zároveň nesmie absentovať kvalita. Úprimnosť nespomíname len náhodou. Financopedia nevznikla ako projekt, ktorý ide vyťažiť vo finančnom svete čo najviac peňazí, ale predovšetkým, aby sme pomohli čo najviac ľudom. Najväčší dôkaz toho, že to myslíme vo Financopedii skutočne úprimne, je, že sme dokázali pracovať na našom projekte rok a pol bez nároku na honorár a robili sme to len s úprimným záujmom vzdelávať a pomáhať rozširovať finančnú gramotnosť medzi ľuďmi. Odmena prišla až teraz, keď môže Financopedia pomáhať ľudom aj v praxi a zároveň byť za to odmenená.

Výška provízie pre sprostredkovateľa závisí od typu sprostredkovaného finančného produktu a od kariérneho stupňa v našom kariérnom pláne, podľa ktorého je daný sprostredkovateľ ohodnotený. Za sprostredkovanie hypotéky a iných úverov sa provízia pohybuje v desatinách percenta z poskytnutej výšky úveru. Za sprostredkovanie životného poistenia je výška provízie niekoľko desiatok % z ročnej platby klienta do poistenia. Za sprostredkovanie zmluvy II. piliera alebo III. piliera sa provízia pohybuje v rozmedzí niekoľko desiatok eur. Pri investičných produktoch slúži ako provízia zaplatený vstupný poplatok klienta, z ktorého má každý sprostredkovateľ určité percentá na základe jeho kariérneho stupňa v kariérnom pláne.

Províziu za sprostredkovanie finančného produktu nám vypláca finančná inštitúcia, s ktorou náš klient uzatvorí zmluvu. Náklady na províziu pre sprostredkovateľa v žiadnom prípade neznáša  náš klient, a tak pre neho sprostredkovateľ nie je náklad navyše. Finančný produkt sa v žiadnom prípade nepredraží, práve naopak, ešte ho môžete získať lacnejšie. Jediným produktom, kde klientovi viditeľne vzniká náklad na výplatu sprostredkovateľa, sú investície. Na provízii pre sprostredkovateľa sa podieľa klient tak, že zaplatí z celkovej investovanej sumy vstupný poplatok, ktorý je vždy transparentne vyčíslený. Vďaka vstupnému poplatku má náš klient o danú investíciu postarané a získava novinky pri zmenách na trhu a investičných príležitostiach počas celej doby investície. Iné poplatky si za naše služby v oblasti investícií neúčtujeme. Pre nás platí a vždy platiť bude, že naša najväčšia odmena je úprimné odporúčanie a dobrá referencia od spokojného klienta.

Väčšina totožných finančných produktov má rovnakú províziu, preto nemáme dôvod niekoho uprednostňovať, a tak vyberáme pre klienta len to najlepšie. Našou aktivitou na sociálnych sieťach sme si vybudovali meno, na ktorom staviame, a o ktoré by sme neradi prišli kvôli pár eurám.

Nie. Našim cieľom je poskytovať kvalitnú službu, ktorá Vás presvedčí, aby ste si nás vybrali pri riešení Vašich potrieb. Buď Vás svojou kvalitou presvedčíme, alebo pracujeme zadarmo.

Väčšinu finančných produktov si môžete vyriešiť sami, no musíte byť pripravení na rôzne komplikácie, ktoré s vybavovaním napríklad takej hypotéky alebo poistenia môžu nastať. Nie vždy môžete vybaviť tie najlepšie podmienky, nie vždy dostanete od finančnej inštitúcie presné a pravdivé informácie, ktoré si ako laik nie vždy viete správne vyhodnotiť a zároveň pritom stratíte kopec času a energie, ktorú si môžete ušetriť. Dokonca existujú finančné produkty, ktoré si bez pomoci sprostredkovateľa nevybavíte. Preto je super mať na to človeka, ktorý je v týchto oblastiach odborník, ktorý Vám ušetrí kopu času, a na ktorého sa môžete spoľahnúť. Niekedy pritom nejde ani o nové zmluvy. Ľudia majú bežne uzatvorené rôzne finančné produkty, ktoré nedávajú význam, ktoré sú navrhnuté bez analýzy a systému, a tak platia zbytočne za niečo, čo už nepotrebujú alebo to nespĺňa ich reálne potreby. Drvivá väčšina ľudí si staré zmluvy nevie samo vyhodnotiť, a aj preto sa určite každému zídu služby Financopedie.

Je to veľmi častý jav, keďže sú finanční sprostredkovatelia odmeňovaní províziami z finančných produktov, veľa z nich robí len predaj a nejde im o skutočné poradenstvo. Najradšej by Vám preto len bezdôvodne rušili staré zmluvy a uzatvorili nové. Toto sú skôr finanční amatéri, ktorým ide len o rýchly zisk. My sa na osobné financie pozeráme komplexne a vždy si do detailov prejdeme s klientom či odporúčame danú zmluvu ponechať tak ako je, alebo je tu priestor na zlepšenie.

Ak sa chcete stať našim klientom, v sekcii „Kontakt“ je kontaktný formulár, ktorý len stačí vyplniť a my sa Vám do 24 hodín ozveme.

Ak sa chcete pridať do tímu Financopedia, v sekcii „Spolupráca“ je kontaktný formulár, ktorý len stačí vyplniť a my sa Vám do 24 hodín ozveme.