Mám záujem

Novinky z Financopedie

Prečítajte si zaujímavé informácie zo sveta financií

15.06.2024
Prečo myslieť na cestovné poistenie?
Letná sezóna sa pomaly rozbieha a niektorí z nás už majú za sebou svoje prvé dovolenky. Bohužiaľ, niektorí ľudia neberú cestovné poistenie veľmi vážne a možno aj ty patríš práve medzi nich. Aj malá nehoda ti však vie pokaziť celú dovolenku a stáť ťa ešte viac peňazí, ako celá dovolenka dohromady. A to pritom cestovné poistenie nie je vôbec drahé.
Čítať viac...
10.05.2024
Pre tých, ktorí si myslia, že sú poistení!
Jedna skupina ľudí na Slovensku dostane za PN-ku 300 € a za zlomenú ruku 200 € a sú spokojní. Tá druhá ani poriadne nevie, čo tam má, hlavne že za ňu platí 30 € mesačne a myslí si, ako je za vodou, keď sa niečo nečakané stane. Tretia skupina je najšťastnejšia, pretože tá má svoju poistku nastavenú správne, no je to len menšina. Prečo máš s veľkou pravdepodobnosťou zlé nastavené poistenie?
Čítať viac...
20.03.2024
Oplatí sa poistiť cez banku?
Zaujímal si sa už niekedy o to, čo sa skrýva za bankovým poistením? Často sa s ním stretávajú tí, čo si berú úvery, alebo chcú ušetriť mesačné poplatky za vedenie účtu. Ako to však býva zvykom, banke ide v prvom rade o zisk a nie o tvoje jedinečné potreby. Tieto produkty vedia šikovne zakamuflovať za výhodný produkt, no keď sa pozrieme na detaily bankopoistiek, nájdeme tam veľa dier.
Čítať viac...
24.02.2024
Podielové fondy vs ETF fondy
Investuješ v banke, alebo ti niekto založil investovanie? Vieš vlastne, do čoho investuješ? Častokrát je realita u Slovákov taká, že aj keď nejaké to investovanie majú, poriadne ani nevedia, kde ich peniaze reálne idú a ako celé to investovanie vlastne funguje. Poďme sa teda pozrieť na naše možnosti.
Čítať viac...
28.01.2024
Do čoho investovať v roku 2024
S novým rokom prichádzajú nové predsavzatia. Možno aj jedno z tvojich predsavzatí je to, že budeš lepšie hospodáriť s peniazmi. Medzi to lepšie hospodárenie sa dá zaradiť aj investovanie. Nechceš predsa, aby tvoje peniaze oddychovali na účte, ale zarábali ďalšie peniaze. A rok 2023 bol nečakane veľmi úspešným rokom investovania. Takže, ak si zmeškal minuloročnú príležitosť, nevadí, lepšie je začať teraz, ako neinvestovať vôbec.
Čítať viac...
25.11.2023
O koľko zdražie životné poistenie v roku 2024?
S novým rokom prichádza aj zdražovanie v oblasti životného poistenia. Je to z toho dôvodu, že poisťovne berú vo svojich výpočtoch do úvahy rok tvojho narodenia a tým pádom budeš v roku 2024 pre nich o rok starší. A čím si starší, tým si viac rizikový pre poisťovňu a tým pádom je poistné, ktoré platíš, drahšie. O koľko približne vzrastie cena životného poistenia?
Čítať viac...