Mám záujem

Novinky z Financopedie

Prečítajte si zaujímavé informácie zo sveta financií

03.04.2022
Ako si spraviť poriadok vo svojich peniazoch?
Okrem jarného upratovania v domácnosti je čas na upratovanie aj vo vašej peňaženke. Venujte sebe pár minút času a dajte si dokopy vaše financie.
Čítať viac...
12.03.2022
Ako máme byť správne poistení?
Životné poistenie. Finančný produkt, ktorý si kupujeme práve vtedy, keď ho ešte nepotrebujeme. Väčšina z nás tomu nedáva veľký dôraz až do momentu, keď sa nám v živote niečo vážne nestane a zistíme, že by sa nám v nejaké to poistenie aj skutočne zišlo.
Čítať viac...
20.02.2022
Ako začať správne investovať?
Investovať a zarábať by sme chceli všetci, no nie všetci vedia ako na to. Ako začať správne investovať, či akým chýbam sa treba vyvarovať, sa dozviete práve v tomto blogu.
Čítať viac...
29.01.2022
Ako sa pozeráme na neživotné poistenie my?
Neživotné poistenie je rovnako dôležité ako životné. Niektoré poistenia sú dokonca dané zo zákona ako napríklad povinné zmluvné poistenie, bez ktorého nemôžeme vyjsť s autom na cestu, poistenie zodpovednosti za škodu v zamestnaní či poistenie nehnuteľnosti, ktoré musíme mať uzatvorené, ak máme našu nehnuteľnosť založenú v prospech banky.
Čítať viac...
29.01.2022
Ako sa pozeráme na hypotéku my?
Hovorí sa, že úver je dobrý sluha, ale zlý pán. Väčšina ľudí má pred hypotékou veľký rešpekt. Je to hlavne z toho dôvodu, že si myslia, že by pri nesplácaní svojich záväzkov prišli o všetko. V súčasnosti môžeme ešte stále považovať hypotéku za najlepší nástroj, ako si čo najlacnejšie požičať peniaze, no to neznamená, že si budeme bezhlavo požičiavať. Tak, ako vo všetkom, aj v hypotéke musíme mať systém a využiť ju vo svoj prospech.
Čítať viac...
29.01.2022
Ako sa na sporenie pozeráme my ?
Investovaním svoje úspory zhodnocujeme, zatiaľ čo sporením svoje úspory len akumulujeme s často minimálnym alebo žiadnym zhodnotením. To však neznamená, že by sme si mali prestať sporiť a namiesto toho by sme mali všetky peniaze investovať.
Čítať viac...